Gelen Eleştirilere Karşı Xbox One X’in Türkiye Fiyatı Düşürüldü !

Dünyanın en köklü oyun konsolu platformu olan Xbox One X’in Türkiye satış fiyatının aşırı fazla olmasının ardından yeni bir kararla bu fiyat düşürüldü.

Şu anda dünyanın en güçlü oyun konsolu olarak kabul görülen Xbox One X’in eleştiri alan fiyatında düzenleme yapıldı. Tüm dünyada 500 dolar satış fiyatı ile ön satışlara başlanan Xbox One X, Türkiye de eklenen vergiler ve diğer masraflarla 2.899 TL olarak açıklanmıştı. Fiyatın çok yüksek olduğuyla ilgili fazla tepki çeken Microsoft, nihayet bu fiyatı indirme  kararı aldı. Xbox One X’in Türkiye’deki yeni satış fiyatı 200 TL indirimle 2.699 TL oldu.

Özelikleriyle kullanıcıların ilgisini çeken Xbox One X, bu fiyatla alıcılarını tatmin eder mi bilinmiyor. Bilgisayar üzerinden 4K kalitesinde oyun oynamak istersek bu paralardan çok daha fazlasını vermemiz gerekiyor. Bu yönden ele alınırsa Xbox One X’in 2.699 TL’lik fiyatı daha cazip görünüyor.

Şu anda ön satışta olan Xbox One X, 7 Kasım’da çıkışını tamamlayacak. Konsolun bu fiyatını kabil edilebilir bulduysanız resmi hesabını ziyaret ederek konsolu ön siparişle satın alabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

%d blogcu bunu beğendi: